Ana Sayfa Türkiye'den Gündem 45 yılın ardından yeniden sinemalarda

45 yılın ardından yeniden sinemalarda

0

İslâmiyetin doğuşunu anlatan ‘Çağrı’ adlı 1977 yapımı sinema filmi 45 yıl aradan sonra 4K görüntü ve 2D dijital ses kalitesi ile yenilenip yeniden vizyona giriyor. Yeniden revize edilen filmin galası yoğun bir katılımla Atlas Sineması’nda gerçekleştirildi

Moustapha Al-Akkad’ın yönetmeni ve yapımcısı olduğu, İslâmiyet’in doğuşunu anlatan 1977 yapımı ‘Çağrı’, 4K görüntü ve 2D dijital ses kalitesiyle yenilendi. Moustapha Al-Akkad’ın oğlu Malek Akkad’ın da katıldığı gala Beyoğlu’ndaki Atlas Sineması’nda yapıldı.

Bu filmin bütün dünya için önemli olduğunu düşünen Malek Akkad, “Orta Doğu’nun ardından şimdi de Türkiye’de prömiyer yapabileceğiz. Film ilk gösterime girdiğinde birçok Arap ülkesinde yasaklandığı için, babamın yapmasına izin verilmeyen galalar bunlar. Bu nedenle filme yeni bir gösterim imkanı sağlıyor ve hak ettiği prömiyerleri yapıyor gibi hissediyorum. Kendisini bu çalışmalarla temsil edebildiğim için onur ve büyük mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Galaya Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da katıldı. ‘Çağrı’, Pinema Filmcilik’in sahibi Pamir Demirtaş’ın girişimiyle 45 yıl aradan sonra 15 Nisan’da yeniden gösterime girecek.

Türkiye’de İş Dünyası Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Celal Toprak Malek Akkad ile bir araya geldi.
Önceki haberYazın gelmesiyle istihdam piyasasında hareketlilik başladı
Sonraki haberPapara’nın üst yönetiminde çok önemli atama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.